KRÁSA A ZDRAVIE PRISTANE KAŽDÉMU

KARBOXYTERAPIA- nová neinvazívna metóda estetickej medicíny

| 0 comments

carboxy1 (1)Karboxyterapia sa  teší čoraz väčšiemu záujmu aj medzi poprednými svetovými odborníkmi a celebritami, ktoré jej  dávajú absolútnu prednosť pred niektorými agresívnejšími metódami omladzovania a chudnutia. Karboxyterapia je veľmi užitočná a účinná metóda na liečbu celulitídy, lokalizované nahromadenia tuku, strií, ochabnutú pokožku na tele, krku, tvári a dekolte.

Pri karboxyterapii sa predovšetkým využíva veľmi pozitívny účinok na zlepšenie prekrvenia, metabolizmu tkanív a významný regeneračný účinok aplikáciou CO2 (oxid uhličitý) do podkožného tkaniva v mieste podania. Snáď najimpozantnejším prejavom zlepšenia metabolizmu tkanív je zlepšenie stavu celulitídy, ako aj účinok karboxyterapie pri starnutí a ochabnutí kože . Úžasným poznatkom je, že karboxyterapia dokáže pôsobiť aj preventívne a predchádza vzniku celulitídy. Karboxyterapia svojim výborným účinkom na zlepšenie prekrvenia tomuto procesu dokáže nielen zabrániť, ale aj výrazne zlepšiť už vyvinutú celulitídu. Taktiež sa využíva k modelácií problematických partií tela za účelom redukcie lokalizovaných ložísk tuku (stehná, boky, brucho).

Princíp

Spočíva v aplikácii medicinálneho oxidu uhličitého – CO2 do podkožného tkaniva malými ihličkami. Metóda nevyžaduje anestézu – umrtvenie ložiska. Ošetrenie je bezpečné a netoxické, pretože CO2 je prirodzene tvorený bunkami v tele každý deň nášho života. Je to vedľajší produkt metabolizmu, je prepravovaný krvou a vydychovaný pľúcami.

Spôsob aplikácie

K aplikácii medicinálneho oxidu uhličitého pre účely dermatológie a estetickej medicíny sa využíva špeciálny CARBO 5000. Parametre sú nastavované  podľa indikácie a miesta určenia  a samotné ošetrenie sa vykonáva  veľmi jemnými ihličkami. Nastavenie parametrov sa riadi citlivosťou pacienta. Množstvo  aplikovaného oxidu uhličitého je vždy z hľadiska pacienta bezpečné.

Čo všetko dokáže prístroj CARBOXYcarboxy2

  • redukciu celulitídy
  • odstránenie tuku a redukciu hmotnosti
  • odstránenie vrások, kožné vredy
  • niektoré problémy s erekciou v dôsledku cievnych porúch
  • jazvy po akné
  • zvädnutá koža
  • ochorenie ciev v súvislosti s cukrovkou

Aké sú pocity priamo po aplikácii?

Pacienti, ktorí podstúpili Karboxyterapia môžu v mieste vpichu pociťovať brnenie. Tento pocit po niekoľkých sekundách zmizne. V dôsledku zvýšenej krvnej mikrocirkulácie, môže byť v okolí vpichu pociťované teplo po dobu 10 až 20 minút. Klienti alebo pacienti vidia  pozitívne účinky metódy často už po 1-2 ošetreniach.

 Ako často je potrebné ošetrenie opakovať

Výsledky Karboxyterapia sú viditeľné po 5. sedení, Vaša pleť bude znateľne zdravšia. Okolo 8 – 10 sedení pocítite, že Vaša podkožia je pevnejšia. Pred dokončením celej terapie bude Vaša koža pevnejšia a pružnejšia, celulitída a strie budú redukované. Ošetrenie sa odporúča 1 – 2 sedenia týždenne, všetko závisí od celkového stavu človeka. Každé sedenie trvá 10 až 15 minút. Po vykonaní zákroku sa môže klient vrátiť k dennej činnosti bez obmedzenia.

 Pre koho ošetrenie nie je vhodné

carboxy1_stretchMetóda je  skutočne všestranná a pre výborné efekty  veľmi obľúbená. Samozrejme má aj svoje obmedzenia a sem patrí ťažšia ischemická choroba srdca,  akútne embólie, tromboflebitídy a flebotrombóza, gangrény, obličkové zlyhanie, nekompenzovaný vysoký tlak a prekonaná mozgová príhoda, tehotenstvo, kojenie.

Leave a Reply